Профоорієнтація

Саме виховання, якщо воно бажає щастя людині, повинно виховувати її не для щастя, а готувати до праці життя.

К.Д. Ушинський

Давня народна мудрість говорить: для того щоб бути щасливим рік, треба закохатись, а щоб бути щасливим усе життя - знайти собі справу до душі. Вибір професії - це важливий крок і він повинен бути добре виваженим, цілком усвідомленим. Випадковий вибір професії може бути вдалим тільки випадково.

Кажуть, що вибір професії - це друге народження людини. Від того, наскільки вірно обрано життєвий шлях, залежить, яке місце в суспільстві вона буде займати.

Своє майбутнє ми, зазвичай, визначаємо задовго до останнього шкільного дзвоника. Ми радимося з батьками, вчителями, знайомими, сперечаємся з друзями, вивчаємо довідники, намагаємося все врахувати, дізнатися якомога більше про майбутню професію.

І це - необхідність, адже для отримання професії необхідно, перш за все, зробити правильний її вибір. Доки не розпочалися вступні іспити, тому я, як практичний психолог школи Михно Ірина Валеріївна вирішила допомогти вам учням, які ще не визначилися з майбутньою професією. Більше дізнатися про напрями професій та пройти тест.

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ  З ПРОФОРІЄНТАЦІЇ

1. ПРОФОРІЄНТАЦІЯ - зроби правильний вибір  - Тест на сайті «Профорієнтатор-UA» містить 128 найбільш розповсюджених і актуальних професій, включаючи необхідні для вступу іспити (ЗНО),що є актуальним питанням для школярів і їхніх батьків на профорієнтаційній консультації. Важливо відзначити, що список професій, який видається "Профорієнтатором", задає лише орієнтири відповідних сфер трудової діяльності й не повинен розглядатися як остаточний вирок.

2.EdEra — українська студія онлайн-освіти

3. Бесіди про карьєру   Career Hub – експертна платформа Центру «Розвиток КСВ», яка об’єднує молодь, роботодавців, державні органи та освітні заклади для кар’єрного розвитку молоді – від школи до успішної реалізації у професії.

4.Індивідуальний освітній профайл учня як основа резюме й портфоліо.

ТИЖДЕНЬ ПРОФОРІЄНТАЦІЇ

З метою ознайомити школярів із поняттям "професія", класифікацією професій, основними правилами вибору професії, перешкодами, які заважають при виборі професії, було проведено тиждень профорієнтації з 21 по 25 листопада 2022 р.
Вибір професії — невід’ємний етап у житті кожного, хто здатен працювати. Робота і все, що з нею пов'язане, займає більшу половину життя людини. Знайти себе в світі професії – означає дістати можливість гідно заробляти, відчувати себе потрібним людям, максимально повно розкрити свої здібності. І тут найважливіше — не схибити.

Місячник "Професійний орієнтир"

Місячник "Професійний орієнтир" в ЗЗСО 94 розпочався з відвідування здобувачами освіти 9 а класу Державного навчального закладу "Запорізького політехнічного центру професійно-технічної освіти". Під час екскурсії нас познайомили з умовами навчання, учні спробували себе в ролі машиніста крану, електрозварників, кондитерів. Дев'ятикласники були в захваті від новітнього обладнання та технічних можливостей, якими ДН ЗПЦТО забезпечує освітній процес. Також випускники ДН ЗПЦТО мають можливості подальшого працевлаштування, здобуття освітнього рівня бакалавра та навчання у вишах України

. Возможно, это изображение (1 человек, стоит и в помещении)

Возможно, это изображение (один или несколько человек, люди стоят и в помещении) Возможно, это изображение (в помещении)